روایت‌های بیشماری را شنیده‌ام از سلبریتی‌هایی مثل میلا کونیس که گفته بود انگلیسی را با نگاه کردن به شوهای تلویزیونی آمریکایی و بریتانیایی یاد گرفته است. هرچند که یادگیری زبان انگلیسی با نگاه کردن به زیرنویس فیلم‌های کار راحت و هوشمندانه‌ای برای یادگیری نیست، زمانی که در حال یادگیری هستید، نگاه کردن به مجموعه‌های تلویزیونی می‌تواند دانش شما از زبان را بیشتر کند؛ از عبارات عامیانه ی جدید گرفته تا لهجه‌های رسمی و دیگر موارد. اینجا ما بهترین مجموعه‌های تلویزیونی برای کمک به یادگیری انگلیسی را برای شما لیست کرده‌ایم. بخوانید: 4 تکنیک برای یادگیری زبان با شوهای تلویزیونی. یادگیری انگلیسی با سریال

1. دوستان – Friends
بخشی از ما با تمام شدن سریال دوستان (فرندز) در سال 2004 تمام شد. این سرایال شاید معروفترین سریال طنز مبتنی بر موقعیت (Sitcom) آمریکایی در جهان باشد. این سریال آمیخته‌ای از طنز، طعنه و دست انداختن است و به بیننده درسهایی نیز می‌دهد درباره اینکه زمانی که از شریک زندگی‌تان جدا شده‌اید چه کارهایی را نباید انجام دهید.

بهترین دیالوگ این سریال: «Oh. My. Gooooooooood!»

2. بازی تاج و تخت – Game of Thrones
حتی اگر از طرفداران مبارزات قرون بسطایی و فانتزی نیستید و به اژدهاها علاقه ندارید، باز هم باید این سریال را نگاه کنید. این سریال تقریبا هر آنچه که برای سرگرم شدن نیاز دارید را در خود دارد. جنگ‌های شمشیری، زامبی‌ها، داستانهای عاشقانه، هیولاها، آدمهای برهنه، و لهجه‌های غلیظ بریتانیایی.

بهترین دیالوگ این سریال: «You know nothing, Jon Snow»

3. همراه شدن با کارداشیان‌ها – Keeping up with Kardashians
همه عاشق خندیدن به این خانواده هستند )و البته همیشه بخاطر این نیست که بامزه هستند) و اینکه این سریال می‌توانید به یکی از بهترین منابع یادگیری عبارات عامیانه ی مدرن انگلیسی باشد.

بهترین دیالوگ این سریال: «Like, Literally».

4. عشق و شهر – S.e/x and the city
هرکسی که میخواهد در نیویورک زندگی کند حتما باید این سری کمدی رمانتیک را که درباره چهار دوست مونث است که اغلب خودشان را در جاهای غیر مترقبه می‌بینند (اغلب به شدت مضحک و بعضی اوقات تلخ) ببیند. بازیگران این سریال اغلب از نظر پوشش لباسهای خوبی بر تن دارند و با دیدن آنها می‌توانید از بهترین مکانهای خرید لباس در منهتن با خبر شوید.

بهترین دیالوگ در این سریال:«… I couldn’t help wondering to myself»

5. خانه‌ی پوشالی – House of cards
دنبال راه اندازی کسب و کار در آمریکا هستید؟ با دیدن این فیلم زبان پیچیده‌ی که برای کسب و کار یا سیاست نیاز است را یاد بگیرید. دیدن این سریال در ابتدا شاید کمی پیچیده به نظر بیاید، اما دیدن آن شما را از این نکته مطلع می‌کند که چگونه سیستم قانونی آمریکا فعالیت می‌کند و این می‌تواند بسیار جذاب باشد.

بهترین دیالوگ در این سریال: «Friends make the worst enemies»

6. شرلوک – Sherlock

شرلوک هولمز با شروع این سریال خوب بریتانیایی در سال 2010 بار دیگر به یک چهره‌ی محبوب و باحال تبدیل شد. نمایش این فیلم باعث شد که بازیگر اصلی آن، بندیکت کمبریج، به یک سوپر استار در دنیا تبدیل شود. اگر به فکر این هستید که رمان بنویسید یا کاراگاه مخفی شوید، دیدن این سریال پیشنهاد می‌شود.

بهترین دیالوگ در این سریال: «Everybody shut up!»

7. سیمپسون‌ها – The Simpsons
هیچ چیز به اندازه سیمپسون‌ها در رده‌ی دیدنی‌های تصادفی و بامزه لذت بخش نیست. زبان این سریال پیچیده نیست و قابل فهم است، حتی اگر بعضی از جوک‌های محلی آن را متوجه نشوید. این سریال 28 ساله است و مطمئنا هیچوقت دچار کمبود اپیزود برای دیدن نمی‌شوید.

بهترین دیالوگ در این سریال:‌ «Doh»

8. خانه و دورتر – Home and Away
این کمدی استرالیایی هرچیزی که در سیدنی انتظار می‌رود را در خود دارد: خورشید، دریا، شن، چرخ زدن و آدمهای خوشتیپ. از هر نظر بی عیب و نقص است. در این سریال می‌توانید با بسیاری از عبارات عامیانه‌ی استرالیایی آشنا شوید.

بهترین دیالوگ در این سریال:«?How’re you going»

9. بلندیهای تابستان – Summer Heights High
کریس لیلی، از کمدین‌های استرالیایی، این کمدی را ساخته است که در آن کاراکترهای مختلفی را از معلم تخص گرفته تا دختر دبیرستانی بامزه بازی می‌کند. دیدن این فیلم این را به یاد من می‌آورد که کاش دوره‌ی دبیرستان بامزه تر می‌بود.

بهترین دیالوگ در این سریال:«!Welcome to the magical world of drama»

10. خیابان شورتلند – shortland street
دوست دارید لهجه‌ی نیوزلندی خود را تقویت کنید؟ این سوپ اپرای بیمارستانی را نگاه کنید که ماجرای آن در آکلند (Aukland) می‌گذرد. در این سریال همچنین نکته‌های پزشکی زیادی یاد می‌گیرید.

بهترین دیالوگ در این سریال: «You’re not in Guatemala now, Dr. Ropeta!»